ورزشگاه‌هایی در استرالیا برای تکمیل لیگ برتر؛ سرزمین کانگوروها، سرزمین نجات

ورزشگاه‌هایی در استرالیا برای تکمیل لیگ برتر؛ سرزمین کانگوروها، سرزمین نجات

پیشنهاد جالبی برای برگزاری ادامه مسابقات لیگ برتر انگلیس ارائه شده و چند ورزشگاه هم برای این منظور تعیین شده است.
گری ویلیامز از مدیران فوتبال انگلیس که ساکن استرالیاست، پیشنهاد جالبی به اتحادیه فوتبال انگلیس داده و آن‌هم تکمیل رقابت‌های لیگ برتر در سرزمین کانگوروهاست. نشریه «سان» فاش کرد، پیشنهاد ویلیامز کامل‌تر شده و او حتی ۴ ورزشگاه را هم برای این منظور انتخاب کرده. یکی از برنامه‌های اتحادیه فوتبال انگلیس برگزاری ۹۲ بازی باقی ‌مانده لیگ برتر در زمین‌های بی‌طرف است اما اینکه این مسابقات خارج از انگلیس برگزار شود در برنامه‌شان نبوده. حالا پیشنهاد برگزاری رقابت‌ها در «پِرت» استرالیا مطرح شده، جایی که ۹ هزار مایل با لندن فاصله دارد. این پیشنهاد از طرفی غیرمنطقی است، چراکه ۲۰ تیم و عوامل‌شان باید به استرالیا سفر کنند، از طرفی هم منطقی به نظر می‌رسد، چراکه ویروس کرونا در استرالیا کمتر از ۱۰۰ قربانی داشته و این میزان در انگلیس بیش از ۲۸ هزار نفر بوده. ورزشگاه‌های پیشنهادی گری ویلیامز که نشریه «سان» معرفی کرده به شرح زیر هستند.

ورزشگاه اُپتوس
گنجایش: ۶۵۰۰۰ نفر
این یک ورزشگاه عالی برای برگزاری مسابقات باقی ‌مانده بیگ‌سیکس است. این ورزشگاه که ورزشگاه تیم ملی کریکت استرالیاست، برای ورزشگاه‌هایی در زمین مستطیلی ۶۵ هزار نفر را در خودش جای می‌دهد. برای کریکت گنجایش آن ۵ هزار نفر بیشتر می‌شود. پیش از این ورزشگاه اُپتوس یا پِرت، میزبان کنسرت‌های اد شیران و تیلور سوویفت بوده است. بیش از ۵۰ فروشگاه خوراکی و نوشیدنی در این ورزشگاه وجود دارد. حتی یک استخر هم در بخشی از ورزشگاه وجود دارد که از درون آن می‌شود مسابقات را تماشا کرد.

ورزشگاه پِرت اُوال
گنجایش: ۲۰۵۰۰ نفر
ورزشگاه خانگی تیم پرت گلوری است. این ورزشگاه با نام HBF پارک هم شناخته می‌شود و ۲۰۵۰۰ نفر گنجایش دارد. تا حدودی هم شبیه برادر بزرگ‌ترش، ورزشگاه اُپتوس است. مثل آن ورزشگاه هم میزبان کنسرت اد شیران بوده. سال ۲۰۱۵ رکورد حضور در این ورزشگاه در کنسرت شیران شکسته شد و ۳۲ هزار نفر این کنسرت را از نزدیک دیدند. این ورزشگاه هم برای طرفداران لیگ برتر می‌تواند محل هیجان‌انگیزی برای تماشای مسابقات باشد.

ورزشگاه WACA
گنجایش: ۲۴۵۰۰ نفر
«خانه کریکت استرالیا» می‌تواند به راحتی تبدیل به یک ورزشگاه فوتبال شود. نام این ورزشگاه از نام مالک آن، انجمن کریکت استرالیای غربی برگرفته شده است. این ورزشگاه می‌تواند میزبان مسابقات بیسبال، فوتبال و راگبی هم باشد و ۲۴۵۰۰ نفر هم گنجایش دارد. ورزشگاه WACA برای کنسرت‌های بزرگ خواننده‌های راک هم استفاده شده است.

ورزشگاه HBF
گنجایش: ۱۶۰۰۰ نفر
کم‌ظرفیت‌ترین ورزشگاه بین ورزشگاه‌های پیشنهادی HBF است، با این حال از ورزشگاه ۱۱ هزار نفری تیم بورنموث بیشتر گنجایش دارد. این مجموعه ورزشی امکانات ورزش‌های آبی را داراست و ۷ سالن سرپوشیده بسکتبال در آن قرار دارد. زمین نت‌بال، زمین‌های هاکی و تنیس و امکانات راگبی هم در ورزشگاه HBF به چشم می‌خورند. این مجموعه، بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی در استرالیای غربی به حساب می‌آید

label, ,

About the author