این آخرین قهرمانی یوونتوس بود؟ (عکس)

این آخرین قهرمانی یوونتوس بود؟ (عکس)

یوونتوس دیشب و علیرغم شکست 1-3 مقابل رم جشن نهمین اسکودتوی متوالی را برگزار کرد.

به گزارش “ورزش سه”، البته یوونتوس از بسیاری از ستاره های خود در دیدار مقابل رم استفاده نکرد و در شبی که کریستیانو رونالدو روی سکوها نظاره گر شکست تیمش بود، آنها قهرمانی در لیگ ایتالیا برای نهمین سال متوالی را جشن گرفتند. البته بر خلاف فصول قبل این بار اختلاف امتیاز یووه با رقبا به کمترین حد ممکن رسید و اینتر تنها یا یک امتیاز اختلاف رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

یوونتوس در هفته های پایانی لیگ دچار افت محسوسی شد و در واقع شاید این غفلت متوالی دیگر رقبا بود که باعث شد روند قهرمانی های متوالی این تیم قطع نشود. خود مائوریتسیو ساری نیز اعتراف کرد این تیم تنها یک هفته برای برطرف کردن نقاط ضعف برای دیدار با لیون فرصت دارد و بعید است یوونتوس با این شرایط قادر به باطل کردن طلسم دو دهه ای عدم موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا باشد.

اما به هر حال سازی برای اولین بار در دوران مربیگری اش عنوان قهرمانی در لیگ را جشن گرفت، جیجی بوفون بعد از وقفه ای یک ساله دوباره فاتح اسکودتو شد و رونالدو نیز در دومین سال حضور در یوونتوس برای دومین بار جشن قهرمانی گرفت. البته به نظر می رسد سال آتی و با پیشرفت احتمالی اینتر، بازگشت میلان و اوج گرفتن تیم هایی چون لاتزیو و آتالانتا کار یوونتوس برای دو رقمی کردن قهرمانی های متوالی دشوار باشد.

یوونتوس

label

About the author