لیگ آلمان: جواب تست کرونا را علنی نکنید

لیگ آلمان: جواب تست کرونا را علنی نکنید

به گزارش بیلد، سازمان لیگ آلمان از باشگاه‌های این کشور درخواست کرده که نتایج تستهای کرونای بازیکنان‌شان را به صورت علنی منتشر نکنند.

به گزارش “ورزش سه”، روزنامه آلمانی بیلد در گزارشی جالب مدعی شد سازمان لیگ فوتبال آلمان از تمام باشگاه‌های این کشور خواسته که نتیجه تست کرونای بازیکنان خود را به صورت عمومی منتشر نکنند. این دستور پس از آن صادر شده که اعلام باشگاه کلن مبنی بر مثبت شدن تست کرونای سه بازیکن این تیم، به تنش‌های زیادی در فوتبال آلمان و جامعه این کشور دامن زد.

بیلد می‌گوید بعد از کلن تیم دیگری که روز یکشنبه بازیکنانش تست کرونا داده‌اند وردربرمن بوده ولی به دلیل دستور  سازمان لیگ، تا این لحظه هیچ خبری درباره این آزمایش‌ها منتشر نشده و همین به نگرانی در میان مردم این کشور دامن زده. آلمانی‌ها از این می‌ترسند که پنهانکاری درباره ویروس کرونا در فوتبال به افزایش دوباره شیوع این ویروس در کشورشان منجر شود. به خصوص حالا که معلوم شده بوندس‌لیگا این فصل را دوباره از سر خواهد گرفت.

باشگاه وردربرمن اولین تست کرونای خود را در روز پنج‌شنبه هفته گذشته انجام داده و اعلام کرده بود که هیچیک از بازیکنانش به کووید19 مبتلا نبوده‌اند. اما بعد از انجام آزمایش دوم کرونای این تیم در روز یکشنبه هیچ خبری درباره آن منتشر نشده است.

بیلد به نامه رئیس سازمان لیگ آلمان به باشگاه‌ها اشاره می‌کند که اولین بار توسط کیکر فاش شده است. در این نامه اشاره شده که از 17240 تست کرونای انجام شده بر روی بازیکنان تیمهای بوندس‌لیگا و بوندس‌لیگا2 رویهم‌رفته تا کنون پاسخ تست 10 نفر مثبت بوده است.

label,

About the author