توکلی: بازیکنان باید دستمزد خود را ببخشند!

فیفا باید در این باره تصمیم بگیرد؛

توکلی: بازیکنان باید دستمزد خود را ببخشند!

شاهین توکلی مدافع تیم ماشین سازان می گوید ادامه لیگ در این شرایط صحیح نیست و تصمیم صحیح این است که قهرمانی برای لیگ تعیین نشود.

به گزارش “ورزش سه”، شاهین توکلی مدافع تاثیرگذار ماشین سازان در گفتگو با خبرنگار ما راحع به شرایط این روزها و نحوه تمرینات انفرادی عنوان داشت: همان طور که می دانید در این شرایط نمی شود تمرین آنچنانی و درست و حسابی انجام داد. باتوجه به اینکه ما هم باید مراقب باشیم و نکات توصیه شده را رعایت کنیم بیشتر در خانه تمرین می کنیم مگر اینکه جای خلوتی باشد تا بتوانیم بدویم. مطمئنا تمرین تیمی شرایطش بسیار متفاوت با تمرین انفرادی است. در هر حال دست و پا شکسته تمرین می کنیم تا ببینیم نظر فدراسیون برای ادامه مسابقات چیست.

وی در رابطه با احتمال بالا رفتن ریسک مصدومیت بازیکنان در صورت شروع مجدد لیگ برتر نیز گفت: چیزی در حدود ۵۰ الی ۶۰ روز است که تمرین تیمی نداشته ایم و احتمال این موضوع بسیار بالاست و طبیعی هم هست. در شرایط مسابقه که بدن ها تحت فشار قرار می گیرند، باتوجه به وقفه ایجاد شده در تمرینات متاسفانه این موضوع محتمل به نظر می رسد.

مدافع سبزقباها راجع به اینکه آیا لیگ برتر باید ادامه پیدا کند یا نه هم گفت: تصمیم گیری در این شرایط واقعا سخت است و هر تصمیمی که گرفته شود بالاخره یک سری تیم ها متضرر می شوند. همه تیم ها هزینه کرده اند، یک سری برای کسب سهمیه آسیایی و یک سری هم حتی برای صعود به لیگ برتر و خیلی هم زحمت کشیده اند. به نظر من در هر حال سلاما بازیکنان و کسانی که در فوتبال کار می کنند مهم تر از هر چیزی است. فکر می کنم اگر فیفا یک تصمیم واحد بگیرد خیلی بهتر از این است که تک تک فدراسیون ها بخواهند تصمیم بگیرند چرا که در این صورت قطعا حرف و حدیث زیاد خواهد بود و یک سری شائبه ها پیش خواهد آمد. امیدوارم فیفا با یک تصمیم واحد ختم غائله کند، البته که نظر شخصی من این است که ادامه لیگ صحیح نیست.

توکلی راجع به جمع بندی لیگ و اینکه تیمی باید قهرمان اعلام بشود یا نه نیز عنوان داشت: به نظر قهرمان را اعلام نکردن کار خیلی بهتری است. 9 هفته به پایان مسابقات مانده و واقعا چیزی معلوم نیست. اگر بخواهند قهرمان را اعلام کنند باید تیم های سقوط کننده را هم اعلام کنند و باتوجه به هفته های باقی مانده حق آن دو تیم هم ضایع خواهد شد. به نظرم تصمیم صحیح این است که قهرمان برای این لیگ در صورت تعطیلی اعلام نشود.

مدافع تاثیرگذار ماشین سازان در رابطه با کاهش دستمزد بازیکنان در صورت تعطیلی لیگ نیز اظهار داشت: فوتبال ما شرایط خاصی دارد و در پرداختی ها هم تعویق زیاد داریم ولی به نظرم در صورت تعطیلی لیگ باشگاه ها هم حق دارند و پرداختی ها باید تا درصدی باشد و بقیه را بازیکنان به باشگاه ها ببخشند.

وی در پایان راجع به تصمیمش برای فصل بعد و حضورش در ماشین سازی نیز گفت: قرارداد من با ماشین سازی دو ساله است. الان طبیعتا پیشنهاد خاصی ندارم چرا که چیزی معلوم نیست و نمی خواهم بازارگرمی کنم. تا پایان فصل فعلا که زیاد مانده و صحبت در این رابطه درست نیست.

label,

About the author