تیم جام جهانی 2006 با حضور علی دایی (عکس)

تیم جام جهانی 2006 با حضور علی دایی (عکس)

بلچرریپورت تیم منتخب جام جهانی 2006 را با حضور علی دایی تکمیل کرده است.

به گزارش “ورزش سه”، اگرچه تیم ملی ایران با کاپیتانی علی دایی در جام جهانی 2006 موفق نبود اما دایی به عنوان چهره شاخص آن تیم شناخته می‌شود. مهاجم شماره 10 تیم ملی که پس از آن تورنمنت از بازی های ملی خداحافظی کرد، حالا در کنار ستارگان فوتبال دنیا در تیم منتخب آن رقابت ها حضور یافته است.

در این تیم بازیکنانی از 17 تیم ملی حضور دارند: سوئد، اوکراین، برزیل، انگلستان، اسپانیا، مکزیک، آرژانتین، ایتالیا، فرانسه، ایالات متحده، هلند، آلمان، ساحل عاج، جمهوری چک، کرواسی، غنا و ایران. در واقع دایی به عنوان تنها بازیکن آسیایی در تیم منتخب جام جهانی 2006 قرار گرفته است.

از تیم اسپانیا 10 بازیکن در فهرست بلچر ریپورت دیده می‌شود و ماتادورها باوجود حذف در یک چهارم نهایی، رکورددار هستند. ایتالیا که عنوان قهرمانی را به دست آورد، 6 بازیکن دارد. الساندرو نستا، جیانلوییجی بوفون، فرانچسکو توتی، الکساندرو دل پیه رو، آندره آ پیرلو و فابیو کاناوارو ایتالیایی های این تیم به شمار می‌روند. برزیل و فرانسه نیز روی هم 10 بازیکن دارند؛ بازیکنانی که البته حالا اکثرشان خداحافظی کرده اند و تنها ریبری با پیراهن فیورنتینا کار را ادامه می‌دهد.

نکته جالب از حضور علی دایی این است که او هرگز در جام جهانی موفق به گلزنی نشد اما باتوجه به درخشش در مسابقات مهم دیگر نظیر مقدماتی جام جهانی، جام ملت ها و… مهره ای شناخته شده در فوتبال ملی جهان است؛ نکته ای که البته در آن نباید عنوان آقای گل ملی بودن را هم فراموش کرد.

label,

About the author