اورا: بعد از توهین نژادپرستانه سوارس، زندانی‌ها مرا تهدید به مرگ کردند

اورا: بعد از توهین نژادپرستانه سوارس، زندانی‌ها مرا تهدید به مرگ کردند

مدافع فرانسوی سابق منچستریونایتد می‌گوید بعد از آنکه علیه‌ مهاجم اروگوئه‌ای لیورپول به خاطر توهین نژادپرستانه به او هجمه بزرگی به راه افتاد، پیام‌هایی تهدید‌آمیز دریافت کرد.

اورا: بعد از توهین نژادپرستانه سوارس، زندانی‌ها مرا تهدید به مرگ کردند

، پاتریس اورا فاش کرد بعد از درگیری‌اش با لوئیس سوارس در سال 2011 به خاطر توهین نژادپرستانه مهاجم وقت لیورپول به او، مجبور شده برای خودش محافظ شخصی استخدام کند.

آن سال سوارس به خاطر استفاده از یک لفظ نژادپرستانه علیه اورا در جریان مصاف تیم‌های منچستریونایتد و لیورپول، از سوی کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس محکوم و از حضور در هشت بازی محروم شد.

بعد از آن ماجرا اما ظاهراً گروهی به هواخواهی سوارس، او را تهدید کرده‌اند و در بین آنها عده‌ای از داخل زندان هم او را تهدید به مرگ کردند.

دفاع چپ فرانسوی سابق منچستریونایتد در این باره به پادکست رسمی باشگاه منچستریونایتد گفت: منچستریونایتد نامه‌های تهدید‌آمیز درباره من دریافت کرد. در بعضی از آن نامه‌ها نوشته شده بود «ما در زندان هستیم. ما طرفداران لیورپولیم. زمانی که از زندان بیرون بیاییم سراغت خواهیم آمد و تو و خانواده‌ات را خواهیم کشت». به همین دلیل برای نزدیک به دو ماه من یک محافظ شخصی استخدام کردم تا هر جایی که می‌روم مراقبم باشند. آنها شب‌ها جلوی در خانه‌ام می‌خوابیدند. هرجایی که می‌رفتم همراهم می‌آمدند و مراقبم بودند. روزهای سختی بود اما خودم نترسیده بودم. خانواده می‌ترسیدند. همسر و دخترم می‌ترسیدند اما خودم نه. نمی‌توانستم درک کنم که چرا بعضی از مردم اینقدر از من متنفر هستند. آنها واقعیت را نمی‌دانستند.

سوارس سپس درباره ماجرای درگیری‌اش با سوارس صحبت کرد و گفت لحظه‌ای که مهاجم فعلی بارسلونا به او توهین کرد، خیلی تلاش کرده که خودش را کنترل کند.

او افزود: یادم هست در طول آن بازی مدام با خودم حرف می‌زدم. به خودم می‌گفتم «اگر الان او را بزنی، مردم تو را به عنوان آدم بد داستان به یاد خواهند سپرد و همه آنها فراموش خواهند کرد که او به تو چه چیزی گفته است. نه این کار را نکن». دیگر روی بازی تمرکز نداشتم.

بعد از آن ماجرا سوارس از اورا عذرخواهی کرد که یک بار آن پیش از مصاف بارسلونا و یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان سال 2015 بود. سال‌های بعد باشگاه لیورپول هم بابت این اتفاق از اورا عذر خواست. او در این باره گفت: من از مدیر باشگاه لیورپول بابت اتفاقی که 9 سال پیش رخ داد، نامه‌ای با مضمون عذرخواهی دریافت کردم. او گفت که هر وقت چیزی لازم داشتم در لیورپول از من استقبال خواهد شد. پیامش واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد چون دیر انجام دادن یک کار خوب بهتر از هرگز انجام ندادن آن است اما راستش تعجب کردم که لیورپول چنین رویکردی داشته باشد.

label, ,

About the author