اول رویای رئال داشت، حالا بازیافت زباله می‌کند!

داستان تلخ یک نوجوان بااستعداد برزیلی

اول رویای رئال داشت، حالا بازیافت زباله می‌کند!

لوئیس هنریکه دوس سانتوس، نوجوانی برزیلی است که به امید بازی کردن در رئال مادرید به اسپانیا آمده و این روزها در کشورش مشول بازیافت زباله است.

به گزارش “ورزش سه”، لوئیس هنریکه دوس سانتوس نماد رویاهایی است که در دنیای فوتبال به ثمر نمی‌شیند تا یادمان باشد که همه داستانهای جوانهای فوتبالیست بااستعداد پایانی خوش ندارد. کسی که در 14 سالگی با کوله‌باری از امید و آرزو از کشورش برزیل با رویای تبدیل شدن به رونالدی برزیلی به اسپانیا می‌آید و حالا در 22سالگی در یک کارگاه بازیافت زباله مشغول به کار است.

دوس  سانتوس درباره شروع داستان زندگی‌اش می‌گوید:” ما خیلی فقیر بودیم. هفت هشت سالم که بود یک بازرگان ویدیویی که پدرم از فوتبال بازی کردن من گرفته بود و در یوتیوب گذاشته بود را دیده بود. او من و خانواده‌ام را دعوت کرد تا در اوله برزیل در یک تست شرکت کنم. او فوتبال من را دوست داشت و من سه چهار سال در تیم نوجوانان آن باشگاه بازی کردم”.

دوس‌سانتوس در مرحله بعدی در تستهای سائوپائولو شرکت کرده و پذیرفته می‌شود. قدم بعدی برای او سفر به اسپانیا است. اولین تست او در باشگاه بتیس با موافقت روبرو می‌شود ولی باشگاه اسپانیایی در استخدام یک نوجوان 14ساله برزیلی با مشکلات بوروکراتیک مواجه می‌شود. ناگهان پای رئال مادرید به میان می‌آید. دوس سانتوس در این باره می‌گوید:” ما بلیط برگشت به برزیل را هم خریده بودیم ولی یک روز که در رستوران نشسته بودیم از رئال مادرید با ما تماس گرفتند. به من گفتند می‌خواهند به آنها ملحق شوم”.

چند روز بعد دوس سانتوس در مقر باشگاه رئال چند عکس می‌گیرد و حتی در توییتر خود اعلام می‌کند که بازیکن باشگاه رئال مادرید است.

ولی ناگهان ورق برمی‌گردد و به او اعلام می‌کنند که باید به برزیل برگردد. دوس‌سانتوس که این روزها 22ساله است و در یک کارگاه بازیافت زباله کار می‌کند می‌گوید هنوز رویای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای را در سر دارد. او در این باره گفت:” رویای من این است که دوباره فوتبال بازی کنم. خیلی دلم می‌خواهد فرصتی پیدا کنم تا استعداد خدادادی‌ام را به همه نشان بدهم. فوتبال پر از خیانت است و همه به دنبال ضربه زدن به هم هستند. سربسته بگویم که من را به خاطر قد کوتاهم بیرون انداختند و نه کیفیت فوتبالم”.

label, ,

About the author