پروژه همیار هوادار را به‌ زودی رونمایی خواهیم کرد

ساسان طاهری:

پروژه همیار هوادار را به‌ زودی رونمایی خواهیم کرد

مدیر فرهنگی باشگاه فولاد از افتتاح قریب الوقوع محل جداگانه برای فعالیت‌های فرهنگی و کانون هواداران باشگاه خبر داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، ساسان طاهری مدیریت فرهنگی باشگاه فولاد خوزستان درباره فعالیت‌های کانون هواداران در لیگ نوزدهم گفت: در ابتدای فصل که این مسئولیت به من سپرده شد، مقرر گردید تا بحث‌های فرهنگی سرلوحه امور قرار بگیرد. در آن‌زمان سکوها آشفته بود، بین هواداران چنددستگی وجود داشت، تماشاگران به چند گروه تقسیم شده بودند و همچنین ناملایمات و اعتراضات روی سکو و در تمرینات وجود داشت. اولویت اول من مربوط به این بود که سکوها دوباره هماهنگ و یکپارچه شوند که این یکی از مهم‌ترین کارهایی بود که در این آشفته بازار و مشکلاتی که بین هواداران وجود داشت، توانستیم انجام بدهیم.

وی در ادامه افزود: پس از انجام این کار، به سراغ سازمان‌دهی مجدد هواداران رفتیم که به لطف خداوند این موضوع نیز انجام شد. پس از آن انتخاب مکان برای مدیریت فرهنگی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و کانون هواداران را در دستور کار قرار دادیم. تصمیمات مختلفی در این خصوص گرفته شد و هر بار به مشکلی بر می‌خوردیم، قرار بود در اسفند ماه این موضوع حل شود که متاسفانه مسئله شیوع کرونا باعث توقف آن شد. به لطف آقای محمدی مدیرعامل شرکت، هیات مدیره و مخصوصا کمک‌های شایان آقای آذری مدیرعامل باشگاه یک مکان در خود استادیوم که از پیش تعیین شده بود به مدیریت فرهنگی اختصاص داده شد. این مکان متشکل از چند سالن و اتاق زیبا برای انجام جلسات و فعالیت‌های کانون هواداران است که در حال تجهیز آن هستیم و به امیدخداوند ظرف یک‌ماه آینده از آن بهره‌برداری خواهیم کرد و فکر می‌کنم محل مناسبی برای حضور هواداران، لیدرها، بازیکنان و تمام کسانی‌ است که دوست دارند با فعالیت‌های کانون و همچنین ورزشگاه آشنا شوند.

مدیر فرهنگی باشگاه فولاد همچنین گفت: یکی از مباحثی که از فصل قبل در تلاش برای انجام آن بودیم، بحث همیار هوادار است. بنده عضو هیات امنای جمعیت هواداران فوتبال کشور هستم و چند سالی است که در آنجا در زمینه بحث فرهنگی هواداران تیم‌ملی خدمت می‌کنم. در آنجا ما بحث همیار هوادار را راه‌اندازی کردیم که این مسأله کمک شایانی به هواداران تیم ملی در زمان مسابقه روی سکوها می‌کند و تجربه بسیار خوبی بود که در تیم‌ملی به دست آوردیم و مقرر شد تا این پروژه را در باشگاه فولاد پیاده کنیم. زیرساخت‌ها برای این پروژه آماده شده و در حال بررسی و گزینش 150نفر برای حضور در این جمعیت هستیم. همیاران هوادار دوره‌های مختلفی از جمله ایمنی، بهداری، بهداشت، کمک‌رسانی، روانشناختی و … خواهند دید تا در هر زمینه‌ای بتوانند مشکلات احتمالی هواداران را حل کنند. معمولا وقتی تماشاگر برای نخستین بار در استادیوم‌های بزرگ وارد می‌شود یک حالت سردرگمی دارد که اولین وظیفه همیار هوادار، نشان‌دادن مکان نشستن به تماشاگران است و در واقع امیدوار هستم که روزی همیار هوادار جای پلیس و عوامل امنیتی را در استادیوم‌ها بگیرد.

طاهری همچنین گفت: همیار هوادار وظایف بسیاری دارد و به لطف خداوند با کمک شرکت فولادخوزستان برای این عزیزان دوره‌های مختلفی برگزار می‌کنیم که برای برگزاری این دوره‌ها از امکانات آموزشگاه‌ها و دانشکده فولاد خوزستان استفاده خواهیم کرد. لباس‌های مخصوص و کارت‌های شناسایی این عزیزان آماده شده و به محض افتتاح محل برای کانون و مدیریت فرهنگی، اولین کار ما در واقع راه‌اندازی پروژه همیار هوادار در باشگاه فولاد خواهد بود. فکر می‌کنم با انجام این پروژه برای اولین بار در کشور خواهد بود که یکی از تیم‌های لیگ‌برتری بتواند با استفاده از کانونی آموزش دیده و هماهنگ به هواداران خدمت‌رسانی کند.

مدیریت فرهنگی فولاد همچنین گفت: بحث سازماندهی هواداران و حضور هماهنگ و مشخص شده روی سکوها یکی از فعالیت‌های روزمره ماست که همیشه با آن درگیر هستیم. هماهنگی سکو‌ها یک فعالیت ادامه‌دار است چرا که نسل جدید هواداران به ما دائما اضافه می‌شوند پس بنابراین آموزش باید مداوم باشد.

طاهری درباره گیت‌های جدید نصب شده در ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان نیز گفت: استادیوم ما از لایه‌های امنیتی مختلفی برخوردار است، گیت‌های الکترونیکی در لایه نخست و گیت امنیتی که به تازگی نصب شده به عنوان لایه دوم وجود دارد و به زودی از لایه سوم نیز رونمایی خواهد شد. این موضوع یکی از مسائلی است که هوادار با آن غریبه است و باید به طرق مختلف راه ورود سریع و بدون دغدغه را به این عزیزان آموزش بدهیم. استفاده از تابلوهای راهنما، ساخت تیزرهای تبلیغاتی و دیگر امور رسانه‌ای را برای این موضوع پیش‌بینی کرده ایم.

label, , , , ,

About the author