دانشگر: اگر بخواهند پرسپولیس را قهرمان کنند به حرف کسی کاری ندارند

شانس قهرمانی؟ هنوز ۱۰ بازی باقی‌مانده

دانشگر: اگر بخواهند پرسپولیس را قهرمان کنند به حرف کسی کاری ندارند

مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: آدم به امید زنده است، چرا شانس قهرمانی نداشته باشیم؟ هنوز ۱۰ بازی دیگر و ۳۰ امتیاز دست‌نخورده باقی‌مانده است.

به گزارش خبرورزشی، مدافع تیم فوتبال استقلال که درعین توانمندی بالا در امر بازیسازی، در خط‌دفاعی نیز مهره‌ای قابل اتکا و مستحکم به‌شمار می‌رود و درعین جدی‌بودن در زمین و باج‌ندادن به مهاجمان حریف، در خارج از مستطیل سبز به شوخ‌طبعی و خونگرمی بین هم‌تیمی‌هایش معروف است، هرچند طی این روز‌های اخیر و به‌خاطر تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر او هم مثل سایر فوتبالیست‌های دیگر به‌اندازه کافی حوصله‌اش سر رفته و به‌قول خودش با این وضعیت دیگر خیلی حال‌وحوصله شوخی ندارد. سراغش رفتیم و درباره مسائل اخیر فوتبال، از احتمال معرفی پرسپولیس به‌عنوان قهرمان لیگ برتر قبل از پایان رقابت‌ها تا آخرین وضعیت خودش و استقلال صحبت کردیم. گفت‌وگو با محمد دانشگر را در زیر می‌خوانید.

می‌گویند قرار است به‌زودی تمرینات تیم‌ها شروع شود. خبر داری؟
فعلا که خبری نیست. من هم در شهر خودمان و در قرنطینه مشغول تمرین هستم. کسی هم به ما حرفی نزده است که برای آغاز تمرینات راهی تهران شویم.

از وضعیت استقلال هم خبری نداری؟
فعلا که همه‌چیز در فوتبال تعطیل است. در استقلال هم همین وضعیت است باید صبر کنیم تا تکلیف ادامه رقابت‌های لیگ مشخص شود. فعلا که قرار بود بخشی از قرارداد‌ها واریز شود و ما هم منتظریم. مشکلات‌مان زیاد است و امیدوارم مدیریت جدید استقلال تلاش بیشتری برای حل‌وفصل این مشکلات بکند.

شاید بدون تمام شدن لیگ، پرسپولیس را به‌عنوان قهرمان این رقابت‌ها معرفی کنند. به‌نظرت منطقی است؟
اگر قرار به این کار باشد به‌نظر شما با حرف دیگران می‌توان جلوی کارشان را گرفت؟ اگر قرار باشد این کار را بکنند حتما انجام می‌دهند و هیچ‌کس نمی‌تواند جلویشان را بگیرد.

به‌عنوان یک فوتبالیست حرفه‌ای به‌نظرت شرایط برای ادامه رقابت‌های لیگ مهیا شده است؟
فعلا که شرایط برای هیچ کاری مهیا نیست، اما می‌بینیم مردم در یک شرایط عادی به خیابان‌ها و سر کار خود بازگشته‌اند. شاید تنها کسانی که هنوز به‌طور واقعی در قرنطینه مانده‌اند کسانی هستند که مشکل مالی ندارند، اما سایرین برای امرارمعاش و درآوردن هزینه‌های زندگی مجبورند سر کار بروند، چون باید خرج خود و خانواده را دربیاورند.

اما یک مسابقه فوتبال می‌تواند هزاران نفر را به ورزشگاه‌ها کشانده و به این شکل مخاطره ایجاد کند.
من در این زمینه نمی‌توانم نظر کارشناسی بدهم، شاید بتوان لیگ را بدون تماشاگر برگزار کرد و حتی همین موضوع هم برای سلامتی فوتبالیست‌ها مضر باشد و بدون تماشاگر برگزارکردن هم به صلاح نباشد. الان در این زمینه کارشناسان امر می‌توانند بهترین تصمیم را بگیرند به‌خصوص آن‌هایی که دررابطه با این بیماری صاحب‌نظر هستند، چون آن‌ها به بهترین شکل می‌توانند اتفاقات آینده را با توجه به شرایط موجود بررسی کرده و تصمیم‌گیری کنند.

فکر می‌کنی برای آماده‌سازی تیم‌ها برای ازسرگیری رقابت‌ها چقدر زمان می‌برد. صحبت از یک زمان سه‌هفته‌ای می‌شود.
به‌نظر من سه هفته هم کم است، چون حدود همین زمان فقط باید صرف بدنسازی دوباره شود و یکی، دو هفته هم نیاز به کار‌های فنی و برگزاری بازی‌های دوستانه خواهد بود و درصورت ازسرگیری رقابت‌های لیگ باید با آن مثل یک پیش‌فصل نگاه کرد. الان دوماه از تعطیلی رقابت‌ها گذشته و این درحالی است که فوتبالیست ایرانی امکانات فوتبالیست‌های خارجی را هم ندارند. آن‌ها در خانه‌شان باشگاه بدنسازی و مربی اختصاصی دارند، اما این شرایط برای فوتبالیست‌های ایرانی با توجه به نوع تغذیه و سایر موارد وجود ندارد و مطمئنا برای لیگ ایران زمان بیشتری برای آماده‌سازی موردنیاز است.

الان هم شنیده می‌شود دو، سه تیم به‌صورت مخفیانه تمرین می‌کنند.
چه بگویم دم‌شان گرم.

برخی مواقع در اینستاگرام با کنایه حرف‌هایی می‌زنی که ممکن است برایت گران تمام شود، البته این رفتار تو کمی شبیه حنیف عمران‌زاده، مدافع اسبق استقلال است.
امثال من یا حنیف و سایرین اگر به این شکل ناراحتی خود را بروز می‌دهیم به این معنا نیست که با غیرت‌تر از بقیه هستیم. شاید عده‌ای حتی باغیرت‌تر باشند، اما به شکل دیگری صحبت‌هایشان را مطرح کنند. به هر حال این‌طور موارد به رفتار و اخلاق آدم برمی‌گردد که درمواقع مختلف چطور صحبت کرده و چگونه رفتار کند.

از شوخی‌هایت با شجاعیان هم بگو. در این مدت به‌طور مجازی خیلی سربه‌سر هم گذاشتید.
با داریوش از کودکی دوست بودیم و ارتباط صمیمی و نزدیکی داریم و به همین خاطر با هم زیاد شوخی می‌کنیم.

اینکه به‌عنوان یک بازیکن فنی با قدرت دریبلینگ بالا و بازیسازی، در خط‌دفاعی حبس می‌شوی برایت دشوار نیست؟ هرچند نشان داده‌ای از آن‌دسته مدافعانی هستی که میل به گلزنی داری.
این موضوع به خواسته مربی برمی‌گردد. من پارسال هم میل به گلزنی داشتم، اما شفر دوست نداشت من پابه‌توپ شوم و اجازه نفوذ نمی‌داد، اما امسال استراماچونی می‌گفت مدافع باید پابه‌توپ شده و ازسوی دیگر قدرت پرس بالایی داشته باشد؛ بنابراین باید دید سرمربی چه وظیفه‌ای را از بازیکن می‌خواهد.

چقدر امسال به تیم‌ملی فکر می‌کنی؟
اگر دعوت شوم خدا را شکر می‌کنم و اگر هم دعوت نشوم برای تیم‌ملی کشورم دعا می‌کنم.

اگر لیگ ازسر گرفته شود، استقلال شانس قهرمانی دارد؟
آدم به امید زنده است، چرا شانس قهرمانی نداشته باشیم؟ هنوز ۱۰ بازی دیگر و ۳۰ امتیاز دست‌نخورده باقی‌مانده است. (استقلال نسبت به تیم‌های دیگر یک بازی کمتر دارد)

ولی پرسپولیسی‌ها با اعتمادبه‌نفس بالا از پوکر قهرمانی صحبت می‌کنند.
خوشم نمی‌آید درباره بقیه تیم‌ها اظهارنظر کنم. ما در استقلال تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین اتفاق را رقم بزنیم و به امید خدا پرچم این تیم را در پایان فصل بالا ببریم.

label

About the author